PUBG MOBILE 8. Sezon
PUBG MOBILE 8. Sezon
17.7.2019

Hayatta kalma oyunlarının öncülerinden olan PUBG'nin mobil sürümüne yeni bir güncelleştirme getirildi. Getirilen güncelleştirme yeni bir silah, yeni bir oyun modu ve daha pek çok özelliği içeriyor.

Ne var ne yok

1.Yeni Silah: PP-19
- Oyunun 5. Hafif makinalı tüfeği. 9mm çapında mermi ile ateş açabilme. Erangel ve Vikendi haritalarında bulunuyor.
- PP-19 9mm çapında 53 mermilik ayrılabilir şarjörü ile hafif bir makinalı tüfektir, fakat şarjör eklemeleri desteklemiyor, bu nedenle kapasitesi eklemeler ile artırılamaz.
- Silah alev gizler ve nişan dürbünü ile donatılabilir, silah her türlü alev gizler donanımına, tüm kırmızı nokta görüşlü nişan dürbünleri ile 6x Holografik Görüş nişan dürbünüyle donatılması mümkün olan bir hafif makinalı tüfektir.
- The PP-19’un tek atışlık hasar değeri 35’tir ve UMP’ye benzer bir ateş oranına sahiptir. Silahın sahip olduğu şarjör büyüklüğü oyunun başında tam donanımlı bir silah avantajı sağlar. Bu avantajlar karşılaşmanın ilerleyen saatlerinde biraz daha zayıf bir performans pahasına da olsa geliyor.
2.TPP-Team Oda moduna Deathmatch eklendi.
3.iOS arkaplan indirme ve güncelleme özelliği eklendi. Yeni bir yama indirirken, iOS oyuncuları artık uygulamayı arka plana gönderebilir (iOS mağazası bunu yansıtacak şekilde güncellenmeyecek).
4.Yeni Puan Koruma Kartları, Derecelendirme Koruma Kartı dahil (Süre) ve Derecelendirme Koruma Kartı (Kullanımlar), derecelendirme değiştiğinde etkin hale gelecek. Kart aktifken hiçbir puan düşülmez. Sadece Taç katmanı veya altındakiler için geçerlidir.
5.Bazı ileri teknoloji cihazlar için HDR moduna High Frame Rate seçeneği eklendi. Pil ömrü pahasına daha iyi grafikler için etkinleştirin. Ayarlar-Grafikler’e girerek yapılandırılabilir.
6.PMCO temalı etkinlikler Temmuz ayı sonlarında yapılacak. Görevleri tamamladıktan sonra, oyuncular Alan Walker'ın yeni PMCO şarkısını dinleyebilir ve Ana Menü için PMCO Temasını alabilir.

Sezon Değişiklikleri

1.Sezon Sistem Güncellemeleri

- Sezon arayüzü daha sezgisel olması için yeniden tasarlandı.- Klasik Mod Sonuçları Ekranı ayarlandı. Değerlendirme ve Katman değişiklikleri artık ekranda daha fazla görülüyor.
- Sezon 8 ödülleri ayarlandı. Sezon 8 kıyafeti artık Altın seviyeye ulaştıktan sonra hazır durumda. Elmas katmanında Sezon özel silah cilası yer alacak.
- Seviye ödülleri ayarlandı. Özel bir takım birleştirme efekti ve ad etiketleri almak için Crown'a veya üstüne erişin. Kalıcı bir sezon unvanı almak için Ace ya da yukarısına ulaşın.
- Ödüller artık sezon sonunda otomatik olarak oyunculara gönderilecek.
- Her sezonun başında, oyuncular önceki sezondan daha ayrıntılı değişiklikler öğrenecekler.
- Sıralama sisteminin algoritması, öldürme noktalarının ağırlığını hafifçe artıracak şekilde ayarlanmıştır, böylece öldürmeler Katman üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olacaktır.
- Uzaklaştırma algoritması, öldürme noktalarının ağırlığını hafifçe artıracak şekilde ayarlanmıştır, havadan öldürmeler Katman'da daha büyük bir etkiye sahip olacak.
- Katman Transfer mesajları güncellendi. Tüm sunucular için derecelendirme sıfırlama bilgileri bir mesajda gösterilecek ve katman aktarım kuralları web sitesinde açıklanacaktır (mesaja bağlantı eklenecektir).
- Katman tanıtım hatırlatıcısı ayarlandı. Bir seviyedeki bölüm tanıtımları lobide gösterilmez. Katman promosyonları daha abartılı bir hatırlatıcı olacaktır.
- Katman ikon görselleri geliştirildi.

2.Royale Pass: Sezon 8 Royale Pass’de yeni okyanus temalı kıyafetler ve eşyalar oyuncuları bekliyor!

- Yeni arkadaşlar istek özelliği: Elite Pass satın alma sayfasında, oyuncular arkadaşlarından Elite Pass veya Elite Pass Plus isteyebilir.
- Royale Pass'ın ilk yıldönümünü kutlamak için, Sezon 2 ve Sezon 3'ten bazı ürünler geri geliyor. Oyuncular bu nadir eşyaları Rank Rewards ve Redemption Sandıklarında bulabilirler.
- Ödül ekranı, Görev ekranı, EZ Görev Lisansı ekranı ve Sıralama ekranında görüntü efektleri güncellendi.

Hata Düzeltmeleri

1.RP Misyonları ödülünde Günlük Görevler varken ortaya çıkmayan ödül bildirimleri sorunu düzeltildi
2.EZ Görev Lisansı Perks 3'te açıklanan sandık adlarının eşleşmemesi sorunu düzeltildi.
3.Sezon değişikliği sırasında hatalı derecelendirmelere ve kademelere göre oyuncuların hatalı sıralanması sorunu düzeltildi.
4.Takım Arkadaşlarının Avatarlarını Takım Deathmatch Modunda hareket ettirememesi sorunu düzeltildi. 

İyileştirmeler

1. Sezon 8 geçişi, görev kartları ve daha fazlası dahil olmak üzere “BP Shop for Prime” abonelerine öğeler eklendi.
2. UC Satın Alma Bonusu ekranı güncellendi. Ödüller de güncellendi.
3. Başlık görsel efektleri iyileştirildi.
4. Seçili efsanevi kıyafetler artık silahlarla gösteriliyor.
5. Sandık adlarını birleştirin ve gezinti çubuğunun sağ taraftaki görsel efektine ince ayar yapın.
6. Bonus Mücadelesi sonuçları şimdi gerçek zamanlı olarak hesaplanmaktadır. Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri bölgeleri yakında başlayacak. 

Son Olaylar

- Yaz Karnavalı için Royale Pass Sezonu 8'e katıl! Okyanustan gelen hazineler sizi bekliyor!
- PUBG MOBILE CLUB OPEN 2019 Dünya Finalleri, 7 26-7/28  tarihlerinde Berlin'de, bize katılın! PMCO'ya özel ödülleri toplamak için oyunda belirli sayıda giriş yapın!
- PUBG MOBILE x BAPE oyun içi BAPE ürünleri ve perakende ürünleri ile işbirliği!!
- Alan Walker x PUBG MOBILE'in yeni işbirliği single'ı ve gizemli set! Yeni şarkıyı açma etkinliğine katılmak için etkinlik merkezini kontrol edin.
- Royale Pass'ın birinci yıldönümünü kutlamak için, bazı Sezon 2 ve Sezon 3 etkinlikleri geri dönecek. Oyuncular bu nadir eşyaları Sıralama Ödülleri'nde alabilir ve kasaları kullanabilir!

Kaynak: PUBG Mobile Resmi Sayfası


İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT