Fortnite 5. Sezon Başladı Büyük Değişiklikler ve Yenilikler Sizi Bekliyor - Game Sultan
Fortnite 5. Sezon Başladı Büyük Değişiklikler ve Yenilikler Sizi Bekliyor - Game Sultan
16.7.2018
Battle Royale türünün önde gelen oyunlarından Fortnite yeniliklere ve güncellemelere son hızıyla devam ediyor. Son zamanlarda en çok oynanan oyun listelerini alt üst edip 1. sıraya yerleşen Fortnite Battle Royale, bununla yetinmeyip oyunu sürekli yeni içeriklerle de doldurmaya devam ediyor.

Fortnite, 5. Sezona da her sezon olduğu gibi yine büyük bir güncellemeyle başlangıç yaptı. Güncelleme ile oyuna özellikle oyuncuların büyük ilgisini çekeceği düşünülen Arazı Golf Arabası eklendi. Daha önce oyuna market arabaları da eklenmişti ancak  Golf Arabası oyunun mekaniklerini ve harita hareketlerini son derece etkileyecek bir yenilik olacak. Çünkü hem size hem de tüm ekibinize Golf Arabasında yer var. Bu araç eklentisiyle beraber daha hızlı yer değiştirip, fırtına çemberine karşı da daha hızlı reaksiyon verebileceksiniz. Sürmesi de son derece keyifli, denemenizi şiddetle tavsiye ederiz :)

Yeni sezon ile birlikte tabii ki yeni savaş bileti de oyunculara sunuldu. Yeni sezon bileti ile beraber 100 seviye ve 100'den fazla yeni ödül sizleri bekliyor olacak. 950 V-Papel karşılığında 5. Sezon Savaş Bileti'ne hemen sahip olabilirsiniz.

Oynanış ve yeniliklerin dışında haritada da önemli değişiklikler yapıldı. Artık adanın sağ alt bölgesinde oyuncuları sıcak bir çöl bekliyor olacak. Oyuna Palmiye Park ve Kulüp Kalantor adı iki yeni konum da eklendi. Ayrıca adanın çeşitli yerlerinde birkaç isimsiz ilgi çekici noktalar da belirdi. Bunların dışında bir çok hata da bu yamayla birlikte giderildi.

Silah dengelemelerinde ise en önemli değişiklik pompalı tüfeklerde yapıldı. Pompalı tüfek ateşlendikten sonra diğer pompalı tüfeği ateşlemeniz için artık biraz beklemeniz gerekecek. Bu da neredeyse her oyuncunun kullandığı 2 pompalı tüfek kombinasyonunu da bitirmiş gibi gözüküyor. Bakalım oyuncuların yeni favori silah kombinasyonları ne olacak?
İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT