STEAM NEDIR, STEAM INDIRIMLERI NE ZAMAN BASLIYOR?
STEAM NEDIR, STEAM INDIRIMLERI NE ZAMAN BASLIYOR?
11.1.2018

Bu yazımızda henüz Steam ile tanışmamış oyunculara Steam nedir? Steam indirimleri ne zaman başlar? Genel bir bilgi vermek istedik.
 
Bilgisayar oyunlarının satın alınabileceği ve oyunların online oynanabileceği oyuncu platformu olan Steam’i hepimiz biliyoruz. Ne olduğundan ziyade Steam denilince oyuncuların aklına gelen ilk soru Steam indirimleri ne zaman? sorusu. Oyuncuların en çok beklediği zamanların başında gelen bu Steam indirimleri büyüklü küçüklü dönemler halinde düzenlenmektedir. Büyüklü, küçüklü bu indirim dönemlerine rehber halinde bakacak olursak:
1- Mevsimsel hazırlanan Steam İndirimleri
2- Haftalık İndirimler
3- Özel Günlerde Gerçekleştirilen İndirimler

Steam indirimleri ne zaman

Mevsimlere göre düzenlenen Steam indirimleri yılın farklı tarihlerinde gerçekleştirilmektedir. Özellikle Steam yaz indirimleri ve Steam kış indirimleri süre ve indirim oranı bakımından en yüksek indirimlere sahip dönemlerdir. Steam yaz indirimleri ne zaman sorusunun cevabı ise her yıl ortalama haziran ve temmuz aylarında 2 hafta sürmektedir. Aynı şekilde Steam kış indirimleri ne zaman sorusunun cevabı da yeni yıldan 1 hafta önce başlayan ve Ocak ayının 5 ‘ine kadar devam eden sürede gerçekleşir. Bu iki dönemde de yaklaşık %90 ‘a varan indirimler görmek mümkündür.

Steam indirimleri arasında en çok karşılaştıklarımız haftalık gerçekleştirilen indirimlerdir. Haftalık indirimler sıkça gerçekleştirilir ancak indirime giren oyunlar her zaman popüler oyunlar olmamaktadır. Hafta sonları, Hafta ortası gibi her an gerçekleştirilen bu steam indirimleri genellikle küçük oranlarda indirimler sağlamaktadır.

Dünya genelinde belirlenmiş bir tema üzerinde gerçekleştirilen bu Steam indirimleri genellikle Amerika kültürünü temel alır. Cadılar Bayramı, Yılbaşı, Paskalya, Black Friday gibi birçok farklı özel günde indirimler gerçekleştirilir. Steam cadılar bayramı indirimleri genel olarak Cadılar Bayramının gerçekleştiği gün olan 31 Ekim’de başlatarak 48 Saat indirim gerçekleştirir. Steam Paskalya bayramı indirimleri ise gün olarak net bir tarihe göre ayarlanmamaktadır. Her yıl Mart ve Nisan aylarında kutlanan Paskalya Bayramı için Steam birkaç günlük indirim günü belirlemektedir. Belki de en çok beklenen indirim günleri arasında yer alan Steam Black Friday indirimleri Şükran gününde gerçekleştirilir ve 48 saat sürer. 

Ülkemizde ne yazık ki Cumhuriyet Bayramı, Kurban, Ramazan Bayramı gibi dönemlerde Steam herhangi bir indirim etkinliği düzenlemiyor. Ayrıca tüm bu özel Steam indirimleri dışında sürpriz indirimler ile oyun severlerin karşısına çıkabiliyor.

Steam indirimlerini kaçırmamak için Steam Kodu satın al ve oyunların keyfini doyasıya yaşa!

Oyunu ciddiye alıyorsan; Game Sultan!

İŞLEM BAŞARILI


İŞLEM BAŞARISIZ


DİKKAT